Жодного відношення до розміру це не має, якщо проводити паралель з одягом. Індекс навантаження (ІН) таких шин вищий за стандартні.

Такі покришки часто купують для позашляховиків, кросоверів, пікапів та мікроавтобусів, де може знадобитися перевезення вантажів та пересування поганими дорогами. Однак перед покупкою потрібно переконатися, що шини здатні витримувати потрібні навантаження та сумісні з вашим автомобілем та його даними щодо вантажопідйомності.

XL шини

Літери "XL" означають "Extra Load" (додаткове навантаження). Наприклад візьмемо всесезонні шини Michelin моделі CrossClimate SUV в одному типорозмірі:

  • 235/65 R17 104V
  • 235/65 R17 108W XL

Модель з позначенням XL має більш високий індекс навантаження, якщо перевести індекси в кілограми, то отримаємо, що така звичайна шина здатна витримати 900 кг, а з індексом XL вже 1000 кг. Детальний опис значень у маркуванні шини ви можете дізнатися з нашої статті.

Висока міцність та підвищена вантажопідйомність забезпечується за рахунок посиленої боковини. Така гума має більший запас міцності та здатна витримувати без пошкоджень поїздки поганими дорогами.

Гуму XL можна рекомендувати і для спортивних авто, де важлива курсова стійкість та керованість з перевантаженнями на високих швидкостях.

Повернутися до вибору статті Наступна стаття