Одним з важливих аспектів, на які звертається увага, є шум в салоні автомобіля, який може негативно впливати на здоров'я та загальне сприйняття водіння.

Виробники автомобільної гуми використовують спеціальну технологію "sound control", яку ми обговоримо нижче. У різних брендів вона може мати різне позначення маркування, наприклад NCS (Noise Control System), SCT (Sound Comfort Technology), ACUST (Acoustic), ContiSilent та інші. Шини з таким маркуванням мають спеціальний малюнок протектора, матеріал компаунду та технологію виробництва.

Як працюють шумоізолюючі технології?

Шумоізолюючі технології в шинах призначені для зниження впливу шумів та вібрацій на салон автомобіля. Вони засновані на використанні спеціальних матеріалів та інженерних рішень, які допомагають зменшити передачу звукових хвиль та вібрацій від шин до кузова автомобіля. Ось деякі з найбільш поширених шумоізолюючих технологій:

Піноподібні матеріали: Деякі шини обладнані спеціальними піноподібними вставками всередині каркаса, які поглинають звукові хвилі та вібрації, перешкоджаючи їхній передачі на кузов. Ця технологія застосовується в шинах Мішлен під назвою "Sound Comfort" і за заявами виробника може знизити шум від шин в авто на 20%.

Піноподібні матеріали в шинах Мішелін

Спеціальні малюнки протектора: Дизайн протектора шин також може впливати на рівень шуму. Деякі виробники розробляють унікальні малюнки протектора, які знижують шум та вібрації при контакті з дорожнім покриттям.

Інноваційні композитні матеріали: Застосування нових композитних матеріалів, що мають високу акустичну поглинаючу здатність, може покращити шумоізоляцію шин.

Багатокомпонентні конструкції: Деякі виробники створюють шини з багатокомпонентною конструкцією, де різні шари матеріалів мають різні акустичні властивості, що допомагає знизити шум і вібрації.

Лідером з випуску шин зі зниженим шумом є бренд Michelin та його моделі Primacy 4, 4+, CrossClimate2, PilotSport4S. У цих моделях малюнок протектора спроектований так, щоб зменшити кількість затримуваного і повітря, що випускається з-під плями контакту, зробити зчеплення з дорогою краще, а шумність менше. Пам'ятайте, що далеко не всі шини Мішлен оснащені такою технологією, тому уточніть цей момент перед покупкою, якщо шумність є для вас пріоритетом.

Шумоізолюючі технології в шинах є важливим кроком для створення більш комфортних та безпечних умов для водія та пасажирів. Інновації в цій галузі допомагають зменшити вплив шумів та вібрацій на салон автомобіля, підвищуючи якість водіння та загальне задоволення від переміщень на дорозі.

Попередня стаття Повернутися до вибору статті Наступна стаття