Гуму для джипу можна розділити на три класи, кожен з яких має свої сильні та слабкі сторони. У маркуванні гуми класи позначені літерами АТ, МТ та НТ.

Шини HT

Абревіатура НТ означає з англійської Half Terrain або Highway Terrain. Простими словами такий клас шин підходить для використання на асфальтованому покритті та пересіченій місцевості. Вони не призначені для бездоріжжя та є гарною шосейною гумою для позашляховиків. Мають посилену боковину, щоби витримати підвищені навантаження. Максимальна швидкість таких шин, як правило, доходить до 180 км/год. Використання такого класу шин переважно на ґрунтовці призведе до їх швидкого зношування.

HT шини

Шини АТ

Абревіатура АТ перекладається як All Terrain. На такій гумі ви вже можете дозволити собі легке бездоріжжя. Протектор таких шин має більш виражений малюнок, з бічними виступами для зачепу, глибшими каналами та відступами між блоками. Шини відмінно підійдуть для сільської місцевості та траси. Це "золота" середина для тих, хто сумнівається у правильному виборі.

AT шини

Шини МТ

Абревіатура МТ перекладається як Mud Terrain, не плутати із позначенням M+S (Mud & Snow). Їхнє основне призначення – це пересічена місцевість та повне бездоріжжя. На асфальтованій дорозі такі покришки досить галасливі, у них великий гальмівний шлях і посередня керованість, але за межами асфальту вони покажуть себе в кращому вигляді. Шини МТ мають «зубатий» протектор із гарним бічним зачепом, широкі канавки між блоками протектора легко відводять воду та бруд.

Така гума може використовуватися і добре проявляти себе зимою на пухкому снігу і в сніговій каші.
Як правило, такі шини призначені для їзди на швидкості не більше ніж 150-160 км/год.

MT шини
Повернутися до вибору статті Наступна стаття