Усі нові автомобілі з конвеєра комплектуються шинами певного бренду. Кожен поважаючий себе автовиробник намагається максимально розкрити потенціал своїх авто, використовуючи для цього різні сучасні технології та відповідні шини.

Так ось, омологація шин - це процес підбору ідеальних шин або доопрацювання існуючої моделі шин, щоб конкретна модель автомобіля в процесі тестових заїздів дала найкращі показники в керованості, гальмуванні та зниженні витрат палива. В основному, до омологації вдаються топові автомобільні бренди, замовляючи під свої моделі авто певні шини у шинних брендів.

Маркування омологованих шин

Омологована гума має спеціальні символи у маркуванні. Для кожного автовиробника на шинах використовуються свої абревіатури, щоб дати зрозуміти, що ця модель шин найкраще підходить під конкретну марку авто.

Нижче в таблиці наведемо позначення маркування для деяких авто.

Марка авто

Позначення

Марка авто

Позначення

Maserati

MGT

BMW M-серії

M3

Ferrari

F, F01, K1, K2, K3

BMW, Mini

*

Porsche

N0, N1, N2, N3, N4

Hyundai

H, HN

Mercedes AMG

MO1

Nissan

NI

Audi

AO, AO1, A0, A01

Rolls Royce

RR

Alpina

ALP

Mercedes

MO

 

Вибір відповідного виробника шин для довгострокового співробітництва може тривати не один сезон. Автомобільний виробник проводить безліч краш-тестів, заїздів на треках, перш ніж виявить шинний бренд, який може максимально задовольнити вимоги до покришок. Після початку співпраці з шинним брендом автовиробник може запросити модернізацію вже існуючих моделей покришок під потрібні вимоги та характеристики конкретної моделі свого автомобіля. При чому вимоги до шин на передню і задню вісь можуть відрізнятися.

Омологація моделі Michelin Pilot Alpin 5

Омологація шин на прикладі моделі Michelin Pilot Alpin 5. Фото до та після омологації.

Вигоди від омологації

Омологовані шини відрізняються цілим рядом покращених показників:

  1. Менше гальмівний шлях;
  2. Найменше витрата палива;
  3. Поліпшена керованість автомобіля;
  4. Підвищена зносостійкість та термін служби;
  5. Менша вага;
  6. Зниження показників шумності.

Якщо для вашої моделі авто існують омологовані моделі шин, то після їх покупки ви напевно відчуєте різницю на краще. Але установка таких шин – це не більше ніж рекомендація від виробника авто, ніхто не забороняє вам використовувати будь-яку іншу гуму до ваших вподобань.

Попередня стаття Повернутися до вибору статті Наступна стаття