Колеса, що зберігаються у відповідних умовах, не втрачатимуть своїх властивостей навіть протягом декількох років зберігання.

Готуємо шини для зберігання

Щоб у шинах суміш компаунда не змінювала своїх властивостей, її потрібно вберегти від впливу прямих сонячних променів, високої вологості, впливу хімічних реагентів та іншого.

Перед передачею шин на зберігання їх потрібно очистити від забруднень, застрягших в протекторі каменів, бруду, вимити і просушити. У процесі миття краще не використовувати хімічні засоби для очищення, які можуть негативно вплинути на гуму.

Вимоги до приміщення

Для зберігання гуми підійде приміщення з температурою від -30 до +30 градусів, воно повинно бути вентильованим, без зайвої вологості. У приміщення не повинні проникати прямі промені сонця, які можуть потрапляти на шини. Наявність у приміщенні опадів має бути виключена.

Шини віддаються на зберігання без упаковки, оскільки під нею утворюватиметься конденсат через відсутність циркуляції повітря. Це призведе до передчасного псування гуми, утворення корозії на шипах у зимовій гумі.

У приміщенні не допускається різких змін температури, поблизу з шинами не повинні бути джерела тепла, охолодження, хімічні реактиви, легкозаймисті предмети. Також поруч із шинами заборонено проводити роботи, в ході яких можуть утворюватися іскри, електричні розряди та інші речі, які можуть призвести до займання.

В якому положенні зберігати шини

Це залежить від того, зберігайте ви шини окремо від дисків або в зборі.

Правила зберігання шин з дисками та без

Якщо шини зберігаються окремо, вони повинні бути встановлені у вертикальне положення спираючись на поверхню. В ідеалі раз на місяць шини потрібно прокрутити, щоб змінилася точка опори. Не можна шини підвішувати на гак. Не можна шини складати горизонтально одна на одну, оскільки на нижню покришку створюватиметься надмірний тиск, що може призвести до деформації корду.

Якщо шини зберігаються у зборі з дисками, то зберігати їх можна в стосі горизонтально одна на одній. Другий варіант - підвішування на гак за диск у вертикальному положенні.

Шини потрібно вберегти від сильного довготривалого стиснення або розтягування – це призведе до мікротріщин, розривів корду. Після встановлення таких шин на автомобіль, у вас з високою ймовірністю почне вести машину убік, виникне додаткове навантаження на гідропідсилювач керма. Згодом з'являться здуття покришки, що призведе до неможливості її подальшої експлуатації.

Де шини не можна зберігати

1. На балконі.
- Якщо балкон не засклений, це аналогічно зберіганню на відкритому повітрі. Шини будуть під сонцем, на них потраплятиме дощ та сніг. Вже через сезон такі шини можуть стати непридатними.
- Навіть якщо ваш балкон засклений, то виключити влучення сонячних променів досить важко, до того ж деякі шини виділяють дуже неприємний і шкідливий для здоров'я запах, який потрапляє до квартири. Це може призвести до розвитку алергії та інших проблем із здоров'ям.

2. У коморі на сходовій клітці. По-перше, це суперечить нормам пожежної безпеки. По-друге, виділяється неприємний запах від гуми, що навряд чи порадує ваших сусідів.

Багато шиномонтажів сьогодні пропонують послуги сезонного зберігання гуми за цілком помірну оплату. Вас це позбавить ряду клопоту, а ваші шини отримають належний догляд.

Бережіть свої шини і вони прослужать вам не один сезон.

Попередня стаття Повернутися до вибору статті Наступна стаття