1. Шини були створені задовго до появи авто

Вперше шини були запатентовані в Англії 1846р. мешканцем Шотландії Р.У.Томсоном. Його винахід призначався для коліс карет та возів кінних екіпажів, щоб знизити тягову силу та шумність, покращити плавність ходу. Ще через 42 роки шотландець Джон Данлоп знайшов шинам широке застосування для велосипедів. Згодом він започаткував шинну компанію Dunlon, яка відома і сьогодні.

З появою перших автомобілів стала потреба оснащувати їх гумовими шинами. Першими, хто ввів застосування шин на авто, були брати Мішлен, які стали засновниками іншої відомої на весь світ шинної компанії Michlen.

2. Квадратні шини

Колеса квадратної форми були запатентовані вперше ще 1959 р., вони створені Альбертом Сфеддом. Таке ноу-хау мало досить непогані показники при тестуванні на пухкому та в'язкому дорожньому покритті на швидкості до 55 км/год.

Квадратні шини

Успіх винаходу полягав у встановленні коліс на транспортний засіб під певним кутом і за задумом вони призначалися для військових потреб на бездоріжжі.

3. Друге життя для б/в шин

В одній із країн Південної Америки налагоджено виготовлення предметів одягу та взуття із непридатних покришок. Матеріалами для майстерні є в основному зимові шини через свою м'якість. А ви хотіли б собі туфлі від Michlen?

Одяг та взуття зі старих шин

У розвинених країнах використані шини віддають на утилізацію. Після переробки одержані матеріали можуть використовуватися як складова частина для асфальтного покриття. У країнах СНД з покришок люблять робити клумби або облагороджувати ними дитячі майданчики, що несприятливо позначається на екології.

4. Вулканізацію шин придумали ненавмисно

Винахідник процесу вулканізації, який перетворює м'який і неміцний каучук у міцну та довговічну гуму, широко відомий – це Чарльз Гуд'єр. Його ім'я стало частиною всесвітньо відомої шинної компанії Goodyear. Однак це відкриття за життя не принесло Гуд'єру ні слави, ні статків, і воно сталося випадково.

У 30-х роках 19 століття Гуд'єр експериментував з каучуком, домішуючи до нього різні компоненти для підвищення міцності. Гуд'єр не був багатим і вкладав свої останні заощадження у ці експерименти. Одного разу, кинувши невдалий зразок із суміші каучуку та сірки в піч, він випадково забув про нього. Пізніше, коли він очищав піч, він виявив грудку міцної та пружної гуми. Однак патент на вулканізацію був виданий іншій людині, а Гуд'єр пішов із життя в злиднях та боргах.

5. Рекорди у розмірі та масі покришки

Автошини найменшого розміру були випущені для невеликої моделі автомобіля Toyota АА з параметрами: 0,8 мм шириною і 4,8 мм в діаметрі.

Автошини найбільшого розміру сьогодні використовують у кар'єрних самоскидах БелАЗ. Вага одного колеса складає 5 тонн, а ширина – 4 метри.

6. Найдорожчі шини

За даними нашого каталогу найдорожчими шинами сьогодні є Michelin Pilot Sport 4 SUV з розміром 335/30 ZR23 111Y XL. Такі шини ви можете купити на замовлення по ціні 59360 грн за штуку.

7. Температура шин

При дуже активному стилі їзди деякі шини можуть розігріватися до 80оС, а торкання поверхні такої покришки доставить вам опік. Тому шинні виробники повинні впроваджувати певні заходи, щоб уникнути перегріву шин і розриву корду.

8. «Правильні» шини економлять паливо

Інженери виробника Мішлен ще 1992 р. почали використовувати діоксид кремнію як добавку в гуму. Дослідження показали, що застосування діоксиду кремнію зменшує опір коченню, що призводить до зниження витрати палива. Зараз діоксид кремнію є основою добавки під назвою силіка.

9. Каучук із квітів

Для виробництва перших автошин застосовували каучук із певного переліку рослин, наприклад, гевея, яка поширена в Бразилії. Кульбаби також містять каучук. Генерувати штучні каучуки  почали з 30-х років минулого століття. Це дозволило наростити темпи виробництва та зменшити вартість шин.

10. Шини "малюють" на асфальті

Сліди від шин на асфальті

Для підвищення якості зчеплення з дорогою до гумової суміші додають кремнієву кислоту, крім своїх переваг, вона погіршує екологію. Саме завдяки ній від шин на асфальті залишаються чорні смуги при різкому гальмуванні чи розгоні. Кремнієва кислота виділяє у повітря технічний вуглець.

Попередня стаття Повернутися до вибору статті Наступна стаття